JCI ISTANBUL CROSSROADS 13. ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ BAŞVURULARI BAŞLADI.

August 18, 2018

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen festivalimizin amacı dünyadaki farklı kültürlerin buluşmasına aracılık etmektir. Buna bağlı olarak da “Kültürler Arası Diyalog ve Göç” temalı kısa filmleri çeken sinemacılar ve sinemaseverleri buluşturarak kısa film kültürünün ülkemizde gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra festivalimiz dünya gündemindeki en önemli konulardan biri olan göç temasını da içermesi, festivalimizin sosyolojik bir soruna dikkat çekmesine neden olmaktadır.  Festival kapsamında; seminerler, paneller, söyleşiler, film gösterimleri ve atölyeler bulunmaktadır. Aralık ayında galasını gerçekleştireceğimiz festivalimizin yarışma bölümünde ise "Kültürler Arası Diyalog ve Göç" temalı en iyi kurmaca film, kurgu, belgesel film, yönetmen, sinematografi, temayı en iyi yansıtan film ve senaryo kategorilerinde tüm kısa filmler jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma sonucunda dereceye giren kısa filmlerin sinemacılarına, bir sonraki film üretimlerini destekleyecek ödüller sunulacaktır.

 

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde "Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı" ve "Avrupa'nın En Başarılı Yayını" seçilmiştir.

 

 

 

JCI ISTANBUL CROSSROADS 13. ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ’NİN son başvuru tarihi 12 Ekim 2018 olarak belirlendi.

 

Daha önceki festivallerde jüri üyesi olarak Ömür Gedik, Giovanni Scognamillo, Yeşim Ustaoğlu ,Mithat Bereket, Prof. Dr. Cem Pekman, Yosi Mizrahi, Bülent Doruker, Galip Erdal, Prof. Dr. Oğuz Makal, Selim Demirdelen, Kıvanç Terzioğlu, Atilla Dorsay, Derviş Zaim, Hilmi Etikan, Nurseli İdiz gibi isimler yer almıştır.

 

Başvuru ve detaylı bilgi için : http://www.jciistanbulcrossroads.com/

 

Junior Chamber International (JCI) Hakkında:

 

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan, JCI (Junior Chamber International Genç Liderler ve Girişimciler Derneği ), 200 bini aşkın üyesi ile dünyada 115 ülkede faaliyet göstermektedir. Küreselleşen dünyada, evrenselliği benimseyen ve dünya barışını destekleyen bir oluşum olan JCI, üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişime katkıda bulunmalarını hedefler. ICC, UNICEF, AIESEC gibi derneklerle de işbirliği içinde olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı), Gerald Ford (ABD Başkanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter

© 2017 Kısa Film Yönetmenleri Derneği