KFYD Ustalarla Buluşma Söyleşileri Başlıyor!

December 1, 2018

 

2018 yılının Ocak ayında kurulan Kısa Film Yönetmenleri Derneği, genç sinemacıları, kısa filmcileri ve sinemaseverleri sektörün usta isimleriyle buluşturacak. Aralık 2018 - Mart 2019 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi'nin desteğiyle Barış Manço Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Kısa Film Yönetmenleri Derneği “Ustalarla Buluşma” söyleşileri dizisi, Emin Alper, Ezel Akay, Yeşim Ustaoğlu, Uğur İçbak ve Zeynep Atakan gibi Türk Sineması’nın ödüllü filmlerinin yönetmen, yapımcı ve görüntü yönetmenlerini konuk edecek.

 

Kurulduğu günden bugüne dek 200’ü aşkın üyeye ulaşan, pek çok ulusal film festivalinde kısa filmin önemi konusunda farkındalık yaratmayı başaran, kısa filmlere gösterim sonrası telif ödenmesi konusunda çalışmalarını sürdüren ve “Kısa Filmin Öyküsü” isimli kitabı yayına hazırlayan Kısa Film Yönetmenleri Derneği, genç sinemacıları sektör profesyonelleriyle buluşturarak gelecek yıllar içinde de sürdürülebilecek uzun soluklu ve öğretici bir diyalog platformu yaratmayı amaçlıyor.

 

Kısa Film Yönetmenleri Derneği “Ustalarla Buluşma” söyleşileri, 06 Aralık 2018 tarihinde, son filmi Abluka’yla 2015 yılında Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazanan yönetmen Emin Alper’le başlayacak ve her ay yeni bir söyleşiyle devam edecek. Katılımların sınırlı sayıda ve ücretsiz olduğu söyleşilerin moderatörlüğünü ise İstanbul Okan Üniversitesi Sinema - TV bölümü öğretim üyesi Burak Kaplan üstlenecek.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar
Please reload

Bizi Takip Edin
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter

© 2017 Kısa Film Yönetmenleri Derneği